Samsung Galaxy S4 ile Samsung GALAXY Note II karşılaştırması

Karşı

Giriş

Galaxy S4 akıllı bir telefon ve Galaxy Note II ise daha çok bir phablet yani (phone+tablet)dir. Ama bu kullanıcıların zorunlu olarak bir tercih yapmasını mecbur kılmaz.

Aslında ikiside birbirlerine oldukça benziyorlar tabi bir tanesinin daha büyük ekranı var. Bunu göz önüne aldığımızda Galaxy S4 ve Galaxy Note II birbirine yakınlından dolayı kullanıcı kendini tehlikeli bir ayrımda buluyor. Hangisini seçmeli? Note II’ nin bir S Pen (Kalem)’i bulunmaka ya da Amiral gemisi olan bir akıllı telefon. Öğrenmek için okumaya devam.

Tasarım

Samsung’un tasarımcıları  “Doğadan etkilenme” (Inspired by Nature) olayını gerçekten sevdiler, uzun zamandır bu faktör çerçevesinde tasarımlarını yapmaktalar ve bu sebepten dolayı son cihazlarının tasarımları birbirlerine çok benziyorlar. Burada tam olarak Galaxy S4 ve Note II arasındaki tasarımsal farklar sadece boyutları diyebiliriz. Note II daha tabiki büyük. Yinede Galaxy S4 mühendislik açısından daha gelişmiş olduğunu söyleyebiliriz. Burada ekranın etrafındaki çerçevenin daha azaldığını söyleyebiliriz. Cihazın kullanımı için elde tutuşu kolay ve daha kullanışlı oluyor. Ekranımız ise 5″ inc. Bu da cihazı daha çağdaş ve havalı yapıyor.

 

Bunun dışında iki cihazda harika. Samsungun favori parlak plastiği ikisinde de iyi duruyor. Bu aslında elle tuttuğunuzda çok üst kalite (iphone 4-5 teki gibi) bir telefon hissi vermeyebilir ama kullanım açısından oldukça rahat.

 

Ekran

Galaxy S4 görüntü kategorisinde kesin bir avantaja sahip. Sadece 1080 x 1920 piksel ekranlı olan yüksek çözünürlüklü Note II’nin  720 x 1280 piksel ekranlı çözünürlüğünü geride bırakmakta. Her ne kadar Note II’nin ekranı büyükte olsa daha detaylı görüntü için Galaxy s4 e bu büyük avantaj sağlamakta. Tabi burada mühendisliğin ilerlemesine paralel bir gelişme söz konusu. Note III ile beraber aradaki fark mutlaka kapanacaktır.

 

 

 

Bir Cevap Yazın